Prázdniny

Hola, jelikož většina z vás, jakožto i někteří z nás, má tenhle týden prázdniny, schůzky nebudou. Těšíme se na vás příští týden!

Výprava s Holuby 4.2.2012

45. středisko Junáka SILMARIL vyhlašuje náborovou akci! Hledáme kluky a holky, co to umí s uzlovačkou, plynně se domluví v morseovce, ovládají zdravovědu líp než jejich doktorka, podle mapy dokážou dojít třeba až na konec světa, historii skautingu maj zmáknutou tak, že by ji mohli vyučovat a žádná šifra pro ně není dost těžká. Hledáme kluky a holky, co nezkazí žádnou legraci a utvoří skvělou partu. Hledáme kluky a holky, co nám pomůžou obhájit vítězství ve Svojsíkově závodu! Najdeme je mezi vámi?
Jak jistě víte, naše fenomenální družinka Holubů loni s velikým náskokem před ostatními slavně vyhrála Svojsíkův závod. Po rozpačitém úvodu se nakonec kluci dokázali vyhecovat a ukázali, že my jsme ti nejlepší. Jenže letos už se Holubi závodu zúčastnit nemůžou. Šestník Jára byl přidělen k družince úplných nováčků, aby je všechno naučil. Peťa letos nemůže, protože musí na oslavu osmdesátých narozenin svojí babičky. No a Adam s Hansem o rok zestárli a nemůžou už nastoupit ve věkové kategorii skautů.
Proto potřebujeme dát dohromady úplně novou družinku. Tým těch nejlepších, kteří navážou na loňský Holubí úlet (teda úspěch!) a znovu přivezou domů diplom za první místo. Pokud si myslíte, že na to máte, dokažte to!

Tento text, samozřejmě velmi složitě zašifrovaný, se k nám, snad náhodou, dostal ve vlaku cestou na výpravu. Řekli jsme si, že taková příležitost se rozhodně nenaskytne každý den a tedy bychom jí měli náležitě využít. Koneckonců, pod nulou bylo necelých 15° a to pro nás, ostřílené rovery, rangers, skauty, skautky a jedno vlče není žádná zima!

Hned poté, co jsme vystoupili z vlaku, dostali ti nejšikovnější z nás, tedy skauti a skautky, každý svou mapu a měli nás vést po vyznačené trase. To zvládli senzačně, okolí Kamenných Žehrovic je totiž velmi pěkné a my jsme si moc rádi prošli ta nejzajímavější místa, zejména křižovatky, dvakrát :-).

Protože na výpravách zřídkakdy máme čas na nudu, vůbec nás nepřekvapilo, že už po pár minutách Krisťu tahala z batohu kartičky a my pantomimicky museli hledat své protějšky (z těch nejzajímavějších příkladů - odřenina hledala náplast, v druhém kole se například museli správně vytřídit lógr, šlupky od brambor a ohryzek). Cestou jsme také potkávali pořád nějaké zamrzlé louže, takže na podřadnosti typu "mně je zima" nebo "já mám hlad" nezbývalo prostoru.

Před obědem jsme se ještě proběhli s novinami na těle (to bylo tak vtipné, že jsme to raději vůbec nevyfotili) a hned po jídle jsme náhodou narazli hned na dvě osoby, které potřebovaly naši pomoc. První byl pán co usnul cestou z hospody, byl silně podchlazený a měl omrzliny, druhý chudák uklouzl na zamrzlé louži a měl zlomenou ruku a otřes mozku. Po trochu rozpačitém začátku by zřejmě oba naši pacienti přežili a my tedy mohli vyrazit opět na cestu za vysněným místem v družině Holubů.

K našemu nesmírnému štěstí jsme cestou potkali občerstvovací zařízení, kde jsme hodinku poseděli a dali si čaj, abychom se další hodinku vydrželi klouzat na obřím zamrzlém rybníce. Jak jste jistě viděli na fotografiích, byla to taková otrava, že jsme se museli skutečně hodně přemáhat :-). Pak už nás trochu tlačil čas, takže jsme uzly sfoukli rychle (bez Majdy a osatních světlušek to stejně nemělo cenu...) a vysílání zprávy v morseovce bylo taktéž dílem okamžiku. Závěrem jsme se pobavili zombiáckou vybikou a jeli domů.

Bylo nás sice jen 15, ale shodli jsme se, že na kvalitě to výpravě neubralo, a bylo to, i přes třeskutý mráz, moc fajn. Pro zajímavost, v soutěži "O největší cibuli" bylo vítězné číslo 14 vrstev :-).

Blíží se Vlčí hory

A my děláme rychlý průzkum, jak na tom jsme s lyžováním. Najděte si, prosím, minutu na vyplnění našeho formuláře, který najdete zde. Pomůžete nám tak s přípravou hor ku spokojenosti všech. Děkujeme

Co poslouchají naši skauti

Nabízím krátký report z proběhnuvší písničkové schůzky, na které jsme si vzájemně představovali hudební kousky, které máme rádi, které se nás dotýkají či které prostě z jakéhokoli jiného důvodu stojí za to nabídnout k poslechu ostatním. Moje paměť není stoprocentní, takže omlouvám, pokud jsem něco opomenul.
..:The Kids Aren't Alright (The Offspring) (Božíček)

..:Mý slzy neuvidíš (Škwor) (Božíček)

..:Now we are free (Hans Zimmer, Lisa Gerrard) (Saša)

..:Amerika (Rammstein) (Filip)

..:30 vteřin nad Tokiem (Taxmeni) (Pepa)

..:Tradice (Dan Landa) (Filip)

..:Bla Bla Bla (Gigi D Agostino) (Marek)

..:Bismarck (Taxmeni) (Pepa)

..:Na Sever (Kabát) (Honza)

..:Give me everything (Pitbull, Afrojack) (Arsim)

..:Starej bar (Kabát) (Honza)

..:Ooou (Rybičky 48) (Saša)

..:Nosorožec (Karel Plíhal) (Hans)

..:Pangea (CJ van Brakel) (Adam)

Ještě pár postřehů z povídání o tom, proč jsme si vybrali právě tyhle písničky a ne nějaké jiné (ty které si pamatuju...):
- Tohle (Amerika - Rammstein) je první písnička, ke které jsem kdy viděl videoklip.
- Já moc nemám rád písničky, kde se zpívá (Gigi D Agostino - Bla Bla Bla).
- Mám radši anglický písničky, protože u těch českých (bohužel) rozumím textu.

Výprava s Holuby

4. 2. 2012 - okolí Kladna

9:15 pod ex-hodinama na Strossmayerově náměstí

Vzorný skautský kroj (na sebe), teplé oblečení, 100 peněz, jídlo, pití (čaj do termosky) a vše (ale opravdu vše!!!) jako na jednodenní výpravu.
Pozvánka ke stažení
Těší se Adam a Market (a další)

Zúčastní se: Market, Adam, Krisťu, Mladej, Honza, Pepča, Elí, Saša, Arsim, Filip, Honzík, Fáfule, Jára, Marek, Adélka,

Nezúčastní se: Kryštof, Božíček, Juli H., Špenát, Pepa, Jitka, Vláďa, Achil, Kočka, Áda, Kája, Majda,