Vybavení na schůzku

Náplní našich pravidelných schůzek jsou různorodé aktivity - od hraní her až po osvojování si užitečných dovedností, jako je vázání uzlů, první pomoc, poznávání přírody (tzv. skautská praxe). Vzhledem k tomu je potřeba, aby děti chodily na schůzky vybaveny základními pomůckami, bez kterých může být zapojení se do programu obtížné (ne-li nemožné).
Jsou to:

- zápisník
- tužka
- uzlovačka
- skautská stezka
- šátek
- KPZ (krabička poslední záchrany)

kpz

KPZ

Krabička poslední záchrany

KPZ neboli krabička poslední záchrany je velice potřebná součást skautského vybavení. Jejím obsahem je spousta užitečných drobností, které se na výpravách a na táboře (nebo i v případě jakékoli nouzové situace) zkrátka hodí. Neexistuje pevný seznam těchto věcí, jen doporučený - na konkrétní složení KPZ si musí každý přijít sám s přibývajícími léty a zkušenostmi. Pro začátek by mohlo stačit:

- telefonní čísla na rodiče (a vedoucí)
- kousek papíru, malá tužka
- žiletka
- drobné mince (cca do 50,- Kč)
- provázek (2m)
- 2 zavírací špendlíky
- 3 zápalky a škrtátko
- kostka tuhého lihu
- 2 náplasti
- jehla, nit, knoflík
- kousek drátku
- hřebík
- malá svíčka
- gumička

Fantazii se samozřejmě meze nekladou (někteří lidé doporučují mít v KPZ například bonbon na zvednutí nálady, až bude nejhůře...), důležité však je, aby krabička byla vodotěsně zabalená (či vodotěsná sama o sobě), protože k čemu by nám byly zvlhlé sirky? Nepsaným pravidlem také je, že by měla být malá, aby se vešla do kapsy (fajnšmekři říkají, že by měla jít udržet v zubech, aby měl člověk volné ruce třeba na plavání...) Ideální je třeba plechová krabička od bonbonů Energit.