Vybavení na dvoudenní výpravu

Dvou a vícedenní výpravy jsou hned po táboře nejdůležitějšími akcemi vůbec, a proto je potřeba jet na ně patřičně připraven. Doporučené vybavení silně závisí na roční době (v létě jezdíme do lesů pod stan, v zimě přespáváme na skautských základnách či ve školách) a tématu výpravy. Opět ale nabízíme seznam věcí, které se určitě neztratí (ve smyslu, že jsou potřebné, děti jsou ovšem schopné ztratit všelicos...):

Obecně na výpravy

Sbalte si vše (včetně spacáku) do velkého batohu. Nenoste věci v tlapkách, je dobré je mít volné a neunavené.
- spacák a karimatka (nafukovačka)
- oblečení na spaní
- ešus, lžíce, láhev na vodu
- léky, pokud užíváte
- 2x náhradní ponožky a spodní prádlo
- kartáček na zuby, pasta (mýdlo, ručník...)
- baterka
- a vše jako na jednodenní výpravu (hodí se nožík)

Zimní výprava

Letní výprava

- přezůvky
- teplé oblečení
- celta nebo plachta
- plavky

Opět je důležité řídit se informacemi na pozvánce, kterou děti dostanou na schůzce vytištěnou, rodiče e-mailem a navíc bude zde na webu v aktualitách, kde bude vybavení upřesněno. Důležité je, zda na výpravě vaříme společně (zejména na zimních výpravách, kde máme k dispozici kuchyni), nebo si každý musí vzít své jídlo na celou dobu (ideálně instantní).

Dvoudenní Lovecká výprava