Bronco Cup - pro kluky

Kdy a Kam:

sobota 20.10., Praha Bohnice

Sraz:

07:55 pod ex-hodinama

Návrat:

13:40 tamtéž

S sebou:

lístky na MHD nebo dětskou opencard, dvě větší svačinky (oběd raději ne, končí se docela brzo a tam stejně budou mít kluci přestávky mezi zápasy max půl hodiny a po obědě by se jim špatně hrálo ), dostatek pití, oddílové (nebo černé) tričko a pod ně tričko s dlouhým rukávem (aby oddílová trička mohla sloužit jako dresy) a pro jistotu tužku, papír a šátek.
Sportu zdar!

Kdo jede?

Zúčastní se: Josef Uher, Špenát, Kuba E, Fanda Saidl, Adam H, Kryštof Matys, A, Adam Šindelář, Arsim Šubrt, Filip Hašpl, Jonáš Di Maio, Marek Živný,


Market


Dvě nové vůdkyně

Velká rada Silmarilu gratuluje Báje a Judit, našim dvěma novopečeným vůdkyním! Dobrá práce...
(Co to znamená? Podívejte se zde!)

Adam


Jak se skautští vedoucí vzdělávají?

Zajímá vás, jaké kurzy a zkoušky můžou vedoucí ve skautu absolvovat, aby čím dál, tím líp rozuměli tomu, co dělají? Podívejte se tedy do sekce "Jak se vzděláváme" a dozvíte se víc!Bája


Kytičky

- Začnu se pravidelně starat o kus zahrady doma, o pokojové květiny nebo o domácí zvíře (pes, králíci, rybičky…). Zjistím, co - potřebují k životu, a zajistím jim dobré životní podmínky. (Cesta Země, str. 66)

To by mě, Krahujci a Jestřábi, zajímalo, kdo jste si včera vzpomněl a zalil ty svý nebohý stromečky, co nám vám rostou v klubovně...


Adam


Zahajovací výprava 2012

Se začátkem školní ho roku začal i skaut, s ním přišla na řadu i zahajovací výprava. Tento rok jsme si dali sraz 15. Září v devět hodin, tradičně pod ex-hodinami.


Když jsme se všichni sešli byl čas přesunout se na Hlavní nádraží, kde jsme nastoupili do vlaku. Ten nás odvezl na zastávku Dobřichovice. Kousek za nádražím jsme zahájili a vyrazili po modré značce. Uplynula jen chvilka a my už stihli dojít do lesa, kde byla na řadě první hra. Nebylo žádné překvapení, že to byla hra zvaná ,,Večerníčky“. I dnes se hledali nejdříve pohádkové dvojice a poté i trojice. Při této zastávce se také vysvětlily pochodové hry např. : Povodeň, tenisák, kolíček a další. Abychom nebloudili, celou cestu nás vedla GPS. Protože nemáme rádi nudu, netrvalo dlouho a dali jsme si malou zastávku na další hru, kde se stihla i sváča. Tentokrát to bylo především na pamatování a sehranost s parťákem.


Ale stále před námi byla dlouhá cesta, a tak jsme neotáleli a pokračovali. Kouzelná GPS nás zavedla ke „kešce“, kterou jsme po chvíli přece jen našli, zapsali se pod jménem střediska a nejednu věc vyměnili. Po delší chvíli cesty se schylovalo k obědu, a tak jsme zastavili na hezkém paloučku a pustili se do jídla.


Po obědě na nás čekala další hra. V úseku asi dvou set metrů byly rozmístěny různé věci, které jsme museli najít, zapamatovat si je a na konci trasy napsat. Cesta byla příjemná, lesní a dokonce se nám poštěstilo vidět pár hub. Když se usoudilo, že je čas na další hru, byly rovnou dvě. Taková rychlá jednoduchá, Na kočku a myš, která byla velmi zábavná a legrační. Bohužel vzhledem k její rychlosti, se fotit moc nedalo. Druhá byla o něco delší a náročnější, ale to bylo jen plus. V první fázi jsme se rozdělili na kluky a holky. Naším úkolem, bylo v území nasbírat co nejvíc papírku nenechat se přitom vybít. Po vysbírání papírků jsme si sedli o pět po týmech kluci holky a dostali se k druhé fázi hry. Na papírcích byli rozstříhané limeriky, vždy o nějakém dědečkovi, který pocházel od někudy. My měli za úkol vždy dva papírky dát k sobě, aby to dávalo smysl. Na začátku se holkám podařilo spojit dva a klukům pět. Abychom jich složili ještě víc, začali si týmy papírky vyměňovat. Konečné skóre bylo : Holky 5 a kluci 9. Jeden papírek zbyl bez doplnění, protože to bylo stále v poli.


Protože už bylo později museli jsme pokračovat dál. Cesta pak byla trochu divočejší, ale nás nic nezaskočí a zvládli jsme všemožný terén bez problémů. Nakonec jsme ale dorazili v čas do Řevnic, které byly naším cílem. Vlak přijel akorát a my už trochu znaveni mířili do Prahy. Na Hlavním nádraží jsme dostali opravdu moc pěkné účastencké listy, zakřičeli na závěr a jeli na Stross za rodiči.


Elí