Schůzky

Vlčí rok nám začal a s ním i pravidelné schůzky. Aby bylo každému jasné, kdy má chodit, nabízíme krásný rozpis:

Čas

Pro koho

Vedoucí

Úterý 17:00-18:30 -- > Skauti (kluci) Adam, Honza
Středa 16:30-18:00 -- > Světlušky (holky) Fáfa, Eliška, Adélka
Středa 17:30-19:00 -- > Skautky (holky) Bája, Judit
Čtvrtek 17:00-18:30 -- > Vlčata (kluci) Jakub, Jára, Mladej

Adam


Zahajovací výprava

Kdy a Kam:

sobota 15.09.12, Řevnice

Sraz:

09:00 pod ex-hodinama (Strossmayerovo náměstí)

Návrat:

17:05 tamtéž

S sebou:

60 Kč, oběd a svačinky, pití na celý den (aspoň 1l), šátek, uzlovačku, hadrák, KPZ, papír a tužku, pláštěnku, oblečení dle počasí, pevnou obuv a na sebe skautský kroj!
Těšit se budou Adam, Market, Krisťu, Filda, Fáfa, Honzík, Bája, Jára, Judit a Mladej :-)

Kdo jede?

Zúčastní se: Market, Josef Uher, Vláďa Uher, Arsim, Kočka, Bája, Pterovic Kubátko, Elí, Kotě, Jára, Adam, Kája, Adam H., Marek, majda, Fáfule, Honzík, Kryštof Matys, drahoušek Krisťuška,

Nezúčastní se: Eli Smitková, Božíček, Adél,


Market


Přijď se na nás podívat

Přijď se na nás podívat První letošní schůzka Vlků a Šedých vlčic se blíží! Přemýšlíš, že by se ti u nás možná líbilo? Což takhle přijít mezi nás? Přijď se na nás podívat, za to nic nedáš! Pokud by tě zajímalo, co děláme, podívej se na koláž z fotek z roku 2012/2012.

Adam


Nová termínovka

V sekci dokumenty je ke stažení termínovka na tohle pololetí. Tak si koukejte naplánovat babiččiny narozeniny na dny, kdy se nikam nejede :-)

Adam


The Times

Letošní tábor, v lecčems speciální, je už dávno za námi, a tak je na čase se za ním s odstupem trochu ohlédnout. V Damnově s námi letos bylo 10 nových tváří – 8 dětských, 1 dospělá a 1 psí. Tábor byl o týden delší než loni. Na šití jsme do nemocnice jeli jen jednou. Byli se na nás podívat rodiče. Se vším a s vešmi jsme se vypořádali se ctí. Zkrátka, tábor se vydařil...

Všechno to začalo už mnohem dřív, vlastně celý rok se nesl v duchu komplikací a překážek: stěhování našeho skladu táborových věcí, tahanice s DDM a městskou částí ohledně klubovny a hledání možných jiných prostor, kde bychom se mohli scházet, několikanásobné (a tudíž opakované) výjezdy na naší damnovskou louku (sekání trávy, zahlazování stop po předchozích táborech), zařizování povolení k táboření i na příští roky (po úřadech i přímo na louce), likvidace staré a stavba nové kuchyně, jakož i všeobecná přípravka...

Zkrátka, nenudili jsme se. Ale o tom přece skauting je, ne? Snažíme se děti vést k umění překonávat překážky a překonávat i sebe. A tak se, tu a tam, dostane od skautského života podobné péče i nám. A podobně tomu bylo i na táboře. Jak děti, tak i vedoucí, my všichni jsme se vrátili unavení na těle i na duši, ale věřím, že s dobrým pocitem. Někteří z nás se vrátili s novou silou do příštího skautského roku. Někteří s hnědým šátkem na krku či červenou šňůrkou, slibovým odznakem nad levou kapsou nebo s nášivkou vlka na rameni. Někteří se vrátili s úlevou, že vše proběhlo dobře. Ale všichni určitě s dalšími zkušenostmi a spoustou nových zážitků, které nám už nikdo nevezme a které nám pomůžou být v budoucnu zase o kus silnější a lepší.

Samotný tábor se nesl v duchu cesty kolem světa za 80 dní, a to s nádechem gentlemanství a smyslu pro hru. Ani my jsme se na této cestě, stejně jako Phileas Fogg, nevyhnuli nesnázím – tradičním deštivým počasím počínaje a všeobecným úpadkem morálky v posledním týdnu konče. Ale, stejně jako pan Fogg, náročný úkol jsme zvládli a do Reformního klubu dorazili právě včas.

Pokud se chcete dozvědět konkrétně, jak to bylo, zveme vás k zasednutí nad šálkem dobrého čaje u speciálního digitálního vydání novin the Times z roku 1872. Přejeme vám příjemné počtení.the times 1
the times 2the times 3the times 4the times 5
the times 67the times 89the times 1100the times 12the times 13Všechny výtisky the Times jsou ve formátu PDF zazipované ke stažení ZDE.


Bája & Adam