Výpravy 23.-25.11

Holky (světlušky + skautky)

Kluci (vlčata + skauti)


Adam


Výprava 03.11.2012

Kdy a Kam:

sobota 03.11.2012, Nižbor

Sraz:

09:00 pod ex - hodinama

Návrat:

18:10 tamtéž

S sebou:

80 Kč, jídlo a pití (!!!) na celý den, teplé oblečení, papír a tužku, KPZ, šátek, uzlovačku, hadráky... Zkrátka vše jako na jednodenní výpravu. Jedeme v oddílovém tričku (kdo má :-) ).
Těšit se budou Market, Adam, Krisťu, Filda, Honzík, Fáfa a Mladej :-).

Kdo jede?

Zúčastní se: Fanda Saidl, Pepa, Špenát, Kočka, Market, Karla, Adam H, Krisťu, Bája Suchánková, Adam Šindelář, Vendy, Karolínka, Arsim, Kotě, Štěpánka, Jonáš, Fáfule, Marek, Kubátko,

Nezúčastní se: Bája, Kacka a Kuba Elhenicky, Adélka,


Market


Pozdrav z Damnova

Damnov

Pozdrav ze západu Čech


Adam


Výprava za kulturou

Naše světlušky se jako jediné přihlásily na obvodní turnaj ve vybíjené. Sice kontumačně zvítězily, ale protože se turnaj fakticky nekonal, sobota zůstala volná. Holky se tedy vydaly na výpravu za kulturou.

Skautky i světlušky přišly na sraz v plném počtu a dokonce s námi šla i Kotěte mladší ségra a navrch jedno vlče s maminkou.

Aby naše výprava opravdu stála za to, zahrály jsme si před galerií na Kafkově náměstí ještě pár her, které svou hlasitostí vyvolávají rozruch, například hru na pružinky a Kevin, Kevin, Kevin. Při hraní si nás fotili japonští turisti!

A teď už hurá na výstavu. Protože jsme buď děti a nebo hravé vedoucí, šly jsme do Galerie umění pro děti, kde probíhala výstava Art Happiness. Hned v hale nás uvítala rodinka celá polepená kousky plastu a hraček. Pravý výbuch štěstí ale přišel teprve, když jsme si (alespoň někteří) obuly kouzelné bačkůrky a vydaly se do nitra galerie. Po podlaze celé galerie ležely koberce z látek, byla zde spousta barviček, kytiček, rybiček a motýlků. Vystavené zde byly obrázky od dětí z celého světa. A tak jsme se i my pustily do tvoření a kreslily štěstí. Každý své štěstí vidí jinde a tak vznikaly obrázky ryb, košíků plných hub, ptáčků, duhy, ještěrek, přírody a mnoho dalších. A úplně nejlepší na téhle galerii bylo právě to, že je pro děti. Takže se tu může všechno: běhat, skákat, křičet, blbnout, lézt po síti, ležet, sedět, kreslit a plně nasávat tu atmosféru, aby se z každého dítěte mohl stát umělec.
Když už jsme se dostatečně nabažily umění, tak jsme se vydaly za další kulturou a to sice kavárenskou a cukrárenskou. Příjemně jsme si poseděly nad kakaem, čajem, zmrzlinkou a jinými sladkůstkami v cukrárně poblíž Strossmayerova náměstí. Bylo to příjemně strávené sobotní dopoledne. :-)Judit


Výprava za kulturou pro holky

Kdy a Kam:

20.10. Galerie umění pro děti

Sraz:

9:30, ex-hodiny

Návrat:

14:00, ex-hodiny

S sebou:

Půjdeme se podívat do Galerie umění pro děti

80 Kč, max. 60 Kč kapesné, opencard/dva lístky na MHD, svačinky, pití na celý den, šátek, papír a tužku. Půjdeme v oddílových tričkách.
Těší se na Vás Judit, Bája, Fáfa a Elí

Kdo jede?

Zúčastní se: Bája, Karla, Judit, Elí, Štěpánka, Kotě+Viki H., Adélka, Bája Suchánková, Kacka E, majda, Vendy a Kája, Ančičí, Fáfule,


Judit