Jak se skautští vedoucí vzdělávají?

Zajímá vás, jaké kurzy a zkoušky můžou vedoucí ve skautu absolvovat, aby čím dál, tím líp rozuměli tomu, co dělají? Podívejte se tedy do sekce "Jak se vzděláváme" a dozvíte se víc!

Kytičky

- Začnu se pravidelně starat o kus zahrady doma, o pokojové květiny nebo o domácí zvíře (pes, králíci, rybičky…). Zjistím, co - potřebují k životu, a zajistím jim dobré životní podmínky. (Cesta Země, str. 66)

To by mě, Krahujci a Jestřábi, zajímalo, kdo jste si včera vzpomněl a zalil ty svý nebohý stromečky, co nám vám rostou v klubovně...

Zahajovací výprava 2012

Se začátkem školní ho roku začal i skaut, s ním přišla na řadu i zahajovací výprava. Tento rok jsme si dali sraz 15. Září v devět hodin, tradičně pod ex-hodinami.

Když jsme se všichni sešli byl čas přesunout se na Hlavní nádraží, kde jsme nastoupili do vlaku. Ten nás odvezl na zastávku Dobřichovice. Kousek za nádražím jsme zahájili a vyrazili po modré značce. Uplynula jen chvilka a my už stihli dojít do lesa, kde byla na řadě první hra. Nebylo žádné překvapení, že to byla hra zvaná ,,Večerníčky“. I dnes se hledali nejdříve pohádkové dvojice a poté i trojice. Při této zastávce se také vysvětlily pochodové hry např. : Povodeň, tenisák, kolíček a další. Abychom nebloudili, celou cestu nás vedla GPS. Protože nemáme rádi nudu, netrvalo dlouho a dali jsme si malou zastávku na další hru, kde se stihla i sváča. Tentokrát to bylo především na pamatování a sehranost s parťákem.

Ale stále před námi byla dlouhá cesta, a tak jsme neotáleli a pokračovali. Kouzelná GPS nás zavedla ke „kešce“, kterou jsme po chvíli přece jen našli, zapsali se pod jménem střediska a nejednu věc vyměnili. Po delší chvíli cesty se schylovalo k obědu, a tak jsme zastavili na hezkém paloučku a pustili se do jídla.

Po obědě na nás čekala další hra. V úseku asi dvou set metrů byly rozmístěny různé věci, které jsme museli najít, zapamatovat si je a na konci trasy napsat. Cesta byla příjemná, lesní a dokonce se nám poštěstilo vidět pár hub. Když se usoudilo, že je čas na další hru, byly rovnou dvě. Taková rychlá jednoduchá, Na kočku a myš, která byla velmi zábavná a legrační. Bohužel vzhledem k její rychlosti, se fotit moc nedalo. Druhá byla o něco delší a náročnější, ale to bylo jen plus. V první fázi jsme se rozdělili na kluky a holky. Naším úkolem, bylo v území nasbírat co nejvíc papírku nenechat se přitom vybít. Po vysbírání papírků jsme si sedli o pět po týmech kluci holky a dostali se k druhé fázi hry. Na papírcích byli rozstříhané limeriky, vždy o nějakém dědečkovi, který pocházel od někudy. My měli za úkol vždy dva papírky dát k sobě, aby to dávalo smysl. Na začátku se holkám podařilo spojit dva a klukům pět. Abychom jich složili ještě víc, začali si týmy papírky vyměňovat. Konečné skóre bylo : Holky 5 a kluci 9. Jeden papírek zbyl bez doplnění, protože to bylo stále v poli.

Protože už bylo později museli jsme pokračovat dál. Cesta pak byla trochu divočejší, ale nás nic nezaskočí a zvládli jsme všemožný terén bez problémů. Nakonec jsme ale dorazili v čas do Řevnic, které byly naším cílem. Vlak přijel akorát a my už trochu znaveni mířili do Prahy. Na Hlavním nádraží jsme dostali opravdu moc pěkné účastencké listy, zakřičeli na závěr a jeli na Stross za rodiči.

Elí

Skautky zdraví z Věže

Slunečnice zahájily nový skautský rok. Tak schválně, jak jim to společně půjde :-)

Schůzky