Pražský skautský den 21.4.2012

Skautský den


Na vědomí se dává, že v rámci oslav sta let českého skautingu jsou všichni - staří i mladí, rodiče i děti, jakož i kdokoli další - zváni na skautský den Prahy 8. Čeká vás zajímavý program, vystoupení několika hudebních kapel, exhibiční fotbalový zápas a mnohé další. Všechny informace najdete na oficiálním webu akce a v pozvánce.
Pozor! Nejedná se o akci Silmarilu, tzn. (ačkoli se v ní někteří z nás angažují) nezařizujeme organizaci (sraz či dopravu) ani dohled nad dětmi. Je to událost veřejná, a to pod záštitou skautů Prahy 8.


Adam


Velikonoce 2012

Kdy a Kam:

05.-09.04.2012; Kolín

Sraz:

čtvrtek v 15:00 pod ex-hodinami (Strossmayerovo nám.)

Návrat:

pondělí v 16:45 tamtéž

S sebou:

Peníze: 600 Kč (zbytek pokryje příspěvek od střediska)
jídlo na čtvrtek (vaříme společně od páteční snídaně), přezuvky, spacák, karimatku, ešus, lžíci, pláštěnku, PLAVKY a RUČNÍK (případně neplavci rukávky :-), malý batůžek na výlety (pokud se v Praze dohodnete, stačí do dvojice), všechno jako na dvoudenní výpravu (nůž, baterka, šátek, zápisník, uzlovačku, hadráky, STEZKU, KPZ…), kluci mašle na pomlázky, holky to, čím budou zdobit vajíčka (voskovky, svíčky, barvičky, barvy, nálepky…), dostatečné množství ošacení (prosíme teplejší i „letnější“ variantu), nějakou tu hygienickou potřebu (půjdeme do sprchy a do bazénu :-).
Jedeme v kroji a s sebou si vezeme i oddílové tričko!

Nepotřebujeme hrnečky, ale ešusy a lžíce ano, viz. seznam vybavení.
Účast prosím potvrďte na webu do úterý 02.04., s případnými dotazy se obracejte na Market, tel č. 732584140 nebo na Silmaril.info@seznam.cz, nebojte se zeptat zejména pokud byste měli nějaké ne

Kdo jede?

Zúčastní se: Jára, Judit, Adam!!!, Market, Špenát, Pepa, Krisťu, Adélka, Madlenka, Karla, Adam H., Glum, Božíček, Arsim, Filip, Mladej, Fáfule, Marek, jitka Plevová, Vláďa Pleva, Eliška F., Štěpánka Di Maio (Babi), Jonáš D., Božíček, Božíček, Honzík,

Nezúčastní se: Kočka, Saša, Juli, Honza Černý, Pepa Černý, Achilleas, Kryštof,


Jára


Předběžná přihláška na tábor

Hola, na následující schůzce kluci a holky dostanou předběžnou přihlášku na tábor, kterou je potřeba vyplnit a odevzdat (opět na schůzce). Předběžná přihláška na tábor 2012[doc] je také ke stažení v sekci Dokumenty, kdyby třeba došlo ke ztracení tištěné kopie cestou ze schůzky domů :-)

Adam


Filmy z Filmové

Chvíle, na kterou jsme všichni čekali, skutečně přišla.
Roverská televize ZarachTV letos uzavřela exkluzivní smlouvu s VAFU (Vlčí akademií filmových umění) a jako jediný televizní kanál přenáší na Vaše obrazovky soutěžní (i jiné) snímky, jež se letos účastnily soutěže o exkluzivní cenu Raracha ve Slivicích!

Přejeme příjemnou podívanou a těšíme se na Vaše ohlasy.

Ragtime


Scoutland


Scoutpark


Jára & Bája


Zápisy z Filmové výpravy

Filmová výprava, která začala naším příjezdem do Milína a následně pochodem do Slivic, se postupně začala vyvíjet ve velmi zajímavou výpravu...
Jakmile jsme došli k Faře u hřbitova a zabydleli jsme se, dali jsme si večeři, žblebt. Po večeři z domova se šla hrát hra, která spočívala ve zkoušce, jestli dovedeme natáčet a stříhat film... Ale místo natáčení kamerou jsme natáčeli Ragtime. Nestříhali jsme na počítači jako normální lidi, ale stříhali jsme papír... Aby to ale nebylo tak jednoduché, museli jsme filmovat a stříhat jen jednou rukou. Praváci levou/Leváci pravou. Za spolupráce se skupinkou, jsme nakonec úspěšně natočili provázek a vystříhli reklamu na náš žůžo legendární film.
Večer ale neskončil touto hrou.. Převlékli jsme se do masek, které jsme si měli vzít sebou, na př: arab, hoper, rybář nebo slepec a večer pokračoval. Začal konkurz na film, z něhož se nakonec, po filmování a dobré úpravě vedoucích, stala velmi komický krátký film.
Druhý den ráno, tudíž v sobotu, jsme začali taneční rozcvičkou. Po vydatné snídani, kterou jsme si sami doma upekli, nám zadali úkol. Ten se skládal z napsání scénáře a následného natočení filmu. Po skupinkách jsme se začali domlouvat na průběhu našich filmů. Po svačině jsme se znovu odebrali natáčet. Po obědě, ke kterému byla čína, mimochodem vynikající, jsme šli, nečekaně, znovu natáčet.
Při natáčení vzniklo slovo JUJ který vytvořila Adéla, Adý, Adélka (je to jedna osoba) Potom jsme ty filmy dokončili a sestříhali na compu bez nůžek. Večer se ty filmy pouštěly a byly nějaký soutěže. Po filmech se předávaly ceny za nejlepší film, herce/herečku, scénář a výkon v Ragtimu. Po rozdání cen se muselo jít spát.
Pak byla neděle a hned ráno sme hráli hru kde sme byli celebrity a museli sme si koupit rohlíky aniž by nás někdo viděl. Když sme to dohráli tak se vyhlásily výsledky a pak bylo psaní tohodle tentononcu.hing
(Adélka, Božíček, Filip)


Psalo se 2.března 2012, 16:15 a my jsme se ve složení hnědých šátků sešli pod ex-hodinami. Tentokrát jsme zamířili do Holubích hor (Slivice). Jako dopravní prostředek jsme zvolili autobus. Tramvají jsme dojeli na Smíchovské nádraží a vyčkali na odjezd. Když autobus konečně přijel, nasedli jsme a zhruba hodinu jsme jím jeli. Dojeli jsme do ne moc velké vesničky a pěšky šli do ještě menší. Trochu nás zarazilo, že jsme se zastavili právě u hřbitova. Zděšení opadlo, když jsme zjistili, že budeme ubytováni na faře, která měla vzhled menší vily. Tady jsme se pustili do večeře, kterou jsme si přivezli z Prahy. Následovala prohlídka, k nejzajímavějším objektům patřilo zrcadlo, při pohledu do něj se do roka vdáte a budete mít 3 děti. Hned po něm sklidilo obrovský úspěch křeslo, ve kterém seděla Julia Roberts. Po prohlídce se zahrála rychlá hra, kde jsme se naučili točit, stříhat a propagovat svůj „trhák“. Když už jsme byli o něco zkušenější přišlo na řadu to, na co jsme se všichni těšili nejvíce! A to samotné natáčení. Všichni jsme se oblékli podle své role, kterou nám zadali už v Praze a mohlo se začít! Točil se krátký němý film ve stylu grotesek. Jelikož už byl čas k spánku tak jsme si vyčistili zubiska a zalezli do spacáků.
Odbila devátá hodina ranní a do pokojů vtrhli vedoucí s nepříjemným budíčkem. Donutili nás vylézt z vyhřátých spacáků a vyrazit na rozcvičku. Rozcvička byla doplněna hudbou, a naučili nás pracovat s opravdovou kamerou. Poté následovala námi napečená snídaně .Po snídani nám zadali bojový úkol :Natočit vlastní film za spolupráce s vysloužilou hollywoodskou hvězdou. Rozdělili jsme se na dvě skupinky a vymýšlení filmu mohlo začít. Zbytek celého dopoledne se natáčelo až na krátkou pauzu na svačinu – puding. K obědu byla čína s rýží. Abychom si oběd zpestřili tak jsme se najedli venku. Po obědě byl poledni klid a po něm se pokračovalo v natáčení. Když byly filmy hotovy, bylo na řadě stříhání a jiné úpravy filmu. To už se chýlilo k večeru a byl čas se obléct do svátečního oblečení.
Filmový festival byl zahájen soutěží v poznávání filmů. Následně jsme zhlédli námi natočené filmy, proběhla další soutěž a byl nám puštěn němý film z pátku. Byly nám rozdány hlasovací lístky a hlasovali jsme v mnoha kategoriích. Po krátké pauze na občerstvení , o které byly spočteny hlasy , následovalo vyhlášení na které jsme se všichni tolik těšili. Při pohledu na hodiny jsme se až zděsili, jak rychle to uteklo a že už je čas jít na kutě.
V neděli nás opět zbudili vedoucí ,ale nenutili nás jít na rozcvičku. Poslali nás dolů do jídelny , kde nám byla dána snídaně a puštěn zábavný serial.Po dvou dílech jsme si šli dobalit poslední věci . Pak už jsme jen psali kroniku.Nyní už je oběd.

(Arsim, Elí, Honza, Marek)Kolektiv