Výprava do země v daleké dálce

Se světluškami a vlčaty jsme se o víkendu vydali na výpravu do Země v daleké dálce. Že je tato země opravdu daleko, nám dokázala už několikakilometrová cesta z nádraží do místa ubytování. Všichni však statečně šlapali a tu dalekou dálku překonali.

Hned po příjezdu se nám do rukou dostalo oznámení o zmizení malého Bo Vilhelma Olssona. Duch z láhve nám pak prozradil, že chlapec je u svého otce krále v Zemi v daleké dálce, a že se ve skutečnosti jmenuje Mio.

Druhý den jsme hned po ránu poznali Miova nejlepšího kamaráda Jum-Juma a hráli si s ním na schovávanou v Růžové zahradě, tatínek král nám věnoval koně Miramis, poznali jsme pasáčka Nona, který nám daroval píšťalku, dostali jsme plášť od Nonovy babičky a zjistili jsme, že nejlepším jídlem je chléb, co tiší hlad (i když my si k obědu dali taky buřtík).

Jak se připozdívalo, ukázalo se, že si nemůžeme jen hrát, ale musíme s Miem zachránit Zemi v daleké dálce před zlým rytířem Katem, který unáší malé děti a působí zlo nevinným lidem. Studna, která za večera šeptá, nám zjevila zašifrované proroctví: ?Byl jednou jeden královský syn, který jel na svém koni za měsíčního svitu krajinou. Projel Temným lesem chlapec královské krve na bílém koni se zlatou hřívou, kterého doprovází jeho nejlepší přítel.? A tak jsme se i my vydali na cestu do Země na konci světa, abychom zabránili rytíři Katovi v páchání dalšího zla.

Nejprve nás s Miem, Jum-Jumem a Miramis čekal Temný les, kde jsme navštívili tkadlenu. Ta nám našila do pláště od Nonovy babičky kouzelnou podšívku, která se nám později měla ještě velice hodit! Když jsme pak přijeli do Katovy říše, hned jsme pomohli hladovému Enovi. Od něj jsme se dozvěděli, že musíme do nejhlubší jeskyně Nejčernější hory pro meč, co rozetne kámen a tím můžeme zlého rytíře Kata se srdcem z kamene přemoci. A tak jsme se vydali na cestu Mrtvým lesem, kde jsme se museli schovávat před Katovými špehy, úkryt nám nakonec poskytla i Nejčernější hora. Byla opravdu černá, byla v ní dokonce taková tma, že jsme se všichni ztratili. Naštěstí jsme se ale pomocí zpěvu zase našli, tak jako Mio s Jum-Jumem díky píšťalce od Nona.

Ke kováři pro meč už musel každý sám. V nejhlubší jeskyni byla tma, kterou se nesly nejrůznější skřeky, i přes to se statečné světlušky a nebojácná vlčata nebála a každý získal část meče. Z nich jsme společnými silami ?ukovali? meč, co rozetne kámen.

Hned ráno jsme se přes rozbouřené moře vydali ke hradu rytíře Kata, jenže tam nás chytili jeho špehové, zavřeli nás do vězení a sebrali nám meč. Ale my, ani Mio, jsme se nevzdali a pustili se do posledního boje. Nebylo vůbec jednoduché projít kolem stráží, získat zpátky meč a utkat se s Katem. Kato totiž o svůj život a vládu bojoval velmi urputně. Nápor tolika odhodlaných bojovníků však nemohl vydržet a tak se nakonec Adamovi podařilo Kata přemoci.

A tak se nám i Miovi podařilo zbavit Zemi v daleké dálce zlého rytíře Kata a mohli jsme se vrátit domů k rodičům.

A kdo byl vlastně nejúspěšnějším členem výpravy, který za svou snahu postupně získal dokonce osm chlebů, co tiší hlad a pět vod, co tiší žízeň? No přece Vláďa!Judit


Vlčí hory - informace pro přihlášené

Lyžařský výcvik se skautem 2012


Datum: 15.-18. března 2012 (čtvrtek až neděle).
Místo konání: Liberec-Hanychov, Ještěd.
Sraz: ve čtvrtek v 17.00 na hlavním nádraží v hale po pravé straně vedle nových eskalátorů.
Návrat: v neděli v 16.40 na hlavním nádraží přímo u příjezdu vlaku R 1145 (z Turnova).
Celkový poplatek zahrnuje jídlo, ubytování, dopravu tam/zpět, 2 dny lyžování za zlevněné jízdné: 1400 Kč.

Věci s sebou:

  • čtvrteční večeři (studenou);
  • lyžařské náčiní: sjezdové lyže a hůlky v textilním obalu, lyžáky, lyžařské brýle + velmi doporučujeme helmu; vhodné oblečení na sjezdování (lyžařská bunda a kalhoty, čepice, rukavice, jägerovky, silnější ponožky atd.), věci na převlečení "na doma";
  • lžíci (ešus ani další nádobí není třeba), ručník+mýdlo, přezůvky, baterku;
  • nezapomenout tužku, papír, šátek, ostatní věci na dvoudenní výpravu (včetně spacáku, karimatka ani hadráky nejsou potřeba);
  • na srazu vybíráme doplatek 1100 Kč; léky, jsou-li třeba;
  • jedeme v kroji.

Důležité informace:


Všechny věci (vyjma páru lyží) je nutné zabalit do jednoho zavazadla-batohu.
Řádně zabalené lyže můžete donést do Vodárenské věže ve středu 14.března mezi 18.30 a 19.30, odvezem je na místo autem.
Uvolněnku do školy, je-li třeba, Vám vystaví Peťa - Petr Neumann, napište mu na e-mail peta_@centrum.cz nebo napište smsku na 728 759 445.

V případě nepříznivých sněhových podmínek si pořadatelé vyhrazují nárok na změnu programu.

Markét, Adam, Peťa & Zilvar


do|Střih

Jak všichni účastníci Filmové výpravy souhlasili, sejdeme se ještě na dostřih našich výtvorů v úterý, v době schůzky skautů. Bohužel, vzhledem k našim školám a časům, nemůžeme se sejít dříve, jak jsme původně navrhovali; můžeme ale sezení pro zájemce protáhnout, bude-li třeba.
Ještě jednou prosím potvrďte svoji účast na doodlu.
Odkaz už funguje!

Sašo a Pepo, můžete přijít, máte-li zájem, jinak jste omluveni.

Jára


Rarach studios vyhlašují soutěž

Cena Akademie (anglicky Academy Award), jinak také Rarach, je cena každoročně udělovaná Vlčí Akademií filmového umění od roku 2012 v různých oblastech filmu. Rarach je považován za nejprestižnější filmovou cenu (kam se hrabe Český Lev nebo Oscar), přestože se týká především skautské kinematografie. Slavnostní ceremoniál patří k nejvýznamnějším kulturním událostem ve Slivicích.Uzávěrka přihlášek je v pátek 2.3.2012 ve večerních hodinách. Následovat bude konkurz, na němž bude každý z účastníků moci předvést své herecké nadání. Pro ty, kdo by se soutěže rádi zúčastnili, ale ještě nemají natočený žádný film, bude možnost dohnat, co zameškali, během soboty. Sobotní noc se pak ponese v duchu slavnostního galavečera s vyhlášením a promítáním vítězného snímku.


VAfu


Výprava do země v daleké dálce

Kdy a Kam:

2.-4.3.2012

Sraz:

17:00 pod ex-hodinama

Návrat:

16:45 pod ex-hodinama

S sebou:

Peníze: 320,-: páteční večeři, karimatku, spacák, přezuvky, lžíci (jiné nádobí není potřeba), malý batůžek (stačí do dvojice), lahev (nebo i termoska), vše jako na družinovku (šátek, uzlovačka, papír, tužka, pastelky, stezka), nezapomeňte KPZ a baterku, hodit se bude i kapesní nůž.
Oblečení dle počasí, ideálně i něco nepromokavého, dobré boty.
V případě dotazů kontaktujte nejlépe Krisťu (603 700 107) nebo pište na mail silmaril.holky@seznam.cz (platí tentokrát i pro vlčata!)
Tato výprava je společná pro vlčata a světlušky! (Skauti a skautky jedou na Filmovou - viz níže)
Pozvánka ke stažení
Těší se na vás Krisťu, Judit, Fáfa, Filda a Mladej

Kdo jede?

Zúčastní se: Krisťu, Judit, Mladej, Fáfule, Juli H., Vladimír Pleva, jitka Plevová, Pepa Černý, Madlenka, Kačka E, Adam H., Achilleas,

Nezúčastní se: Jonáš, Štěpánka, Špenát, Bára,


Krisťu