Přijď se na nás podívat

Přijď se na nás podívat První letošní schůzka Vlků a Šedých vlčic se blíží! Přemýšlíš, že by se ti u nás možná líbilo? Což takhle přijít mezi nás? Přijď se na nás podívat, za to nic nedáš! Pokud by tě zajímalo, co děláme, podívej se na koláž z fotek z roku 2012/2012.

Adam


Nová termínovka

V sekci dokumenty je ke stažení termínovka na tohle pololetí. Tak si koukejte naplánovat babiččiny narozeniny na dny, kdy se nikam nejede :-)

Adam


The Times

Letošní tábor, v lecčems speciální, je už dávno za námi, a tak je na čase se za ním s odstupem trochu ohlédnout. V Damnově s námi letos bylo 10 nových tváří – 8 dětských, 1 dospělá a 1 psí. Tábor byl o týden delší než loni. Na šití jsme do nemocnice jeli jen jednou. Byli se na nás podívat rodiče. Se vším a s vešmi jsme se vypořádali se ctí. Zkrátka, tábor se vydařil...

Všechno to začalo už mnohem dřív, vlastně celý rok se nesl v duchu komplikací a překážek: stěhování našeho skladu táborových věcí, tahanice s DDM a městskou částí ohledně klubovny a hledání možných jiných prostor, kde bychom se mohli scházet, několikanásobné (a tudíž opakované) výjezdy na naší damnovskou louku (sekání trávy, zahlazování stop po předchozích táborech), zařizování povolení k táboření i na příští roky (po úřadech i přímo na louce), likvidace staré a stavba nové kuchyně, jakož i všeobecná přípravka...

Zkrátka, nenudili jsme se. Ale o tom přece skauting je, ne? Snažíme se děti vést k umění překonávat překážky a překonávat i sebe. A tak se, tu a tam, dostane od skautského života podobné péče i nám. A podobně tomu bylo i na táboře. Jak děti, tak i vedoucí, my všichni jsme se vrátili unavení na těle i na duši, ale věřím, že s dobrým pocitem. Někteří z nás se vrátili s novou silou do příštího skautského roku. Někteří s hnědým šátkem na krku či červenou šňůrkou, slibovým odznakem nad levou kapsou nebo s nášivkou vlka na rameni. Někteří se vrátili s úlevou, že vše proběhlo dobře. Ale všichni určitě s dalšími zkušenostmi a spoustou nových zážitků, které nám už nikdo nevezme a které nám pomůžou být v budoucnu zase o kus silnější a lepší.

Samotný tábor se nesl v duchu cesty kolem světa za 80 dní, a to s nádechem gentlemanství a smyslu pro hru. Ani my jsme se na této cestě, stejně jako Phileas Fogg, nevyhnuli nesnázím – tradičním deštivým počasím počínaje a všeobecným úpadkem morálky v posledním týdnu konče. Ale, stejně jako pan Fogg, náročný úkol jsme zvládli a do Reformního klubu dorazili právě včas.

Pokud se chcete dozvědět konkrétně, jak to bylo, zveme vás k zasednutí nad šálkem dobrého čaje u speciálního digitálního vydání novin the Times z roku 1872. Přejeme vám příjemné počtení.the times 1
the times 2the times 3the times 4the times 5
the times 67the times 89the times 1100the times 12the times 13Všechny výtisky the Times jsou ve formátu PDF zazipované ke stažení ZDE.


Bája & Adam


Fotky z táboraTak je to konečně tady. Dali jsme dohromady už skoro všechny fotky (ale byl to boj), chybí nám už snad obsah jen jednoho z asi osmi foťáků, ale i ten časem přibude. Slibuju. Akorát omluvte zpřeházenost fotek z toho vyplývající. I tak s tim bylo práce až nad hlavu. Všechny fotky najdete na rajčeti. Tak koukejte v knize návštěv komentovat. Těšíme se na vaše postřehy!


Adam


A je to za námi

Teplá voda, elektřina, pod nohama beton... Je těžký si na to zase zvykat, co? Tři týdny uběhly jako voda, teď nastává fáze odpočinku a potáborových aktivit (kupříkladu sběr fotek od mnoha a mnoha lidí). Jak jste si to užili? Pro nás to bylo náročný, ale tak je to každý rok. Určitě se brzo dočkáte nějkých podrobných reportů a postřehů, tak netrpělivě čekejte!

Adam