Pozdrav z Damnova

Damnov

Pozdrav ze západu Čech

Výprava za kulturou

Naše světlušky se jako jediné přihlásily na obvodní turnaj ve vybíjené. Sice kontumačně zvítězily, ale protože se turnaj fakticky nekonal, sobota zůstala volná. Holky se tedy vydaly na výpravu za kulturou.

Skautky i světlušky přišly na sraz v plném počtu a dokonce s námi šla i Kotěte mladší ségra a navrch jedno vlče s maminkou.

Aby naše výprava opravdu stála za to, zahrály jsme si před galerií na Kafkově náměstí ještě pár her, které svou hlasitostí vyvolávají rozruch, například hru na pružinky a Kevin, Kevin, Kevin. Při hraní si nás fotili japonští turisti!

A teď už hurá na výstavu. Protože jsme buď děti a nebo hravé vedoucí, šly jsme do Galerie umění pro děti, kde probíhala výstava Art Happiness. Hned v hale nás uvítala rodinka celá polepená kousky plastu a hraček. Pravý výbuch štěstí ale přišel teprve, když jsme si (alespoň někteří) obuly kouzelné bačkůrky a vydaly se do nitra galerie. Po podlaze celé galerie ležely koberce z látek, byla zde spousta barviček, kytiček, rybiček a motýlků. Vystavené zde byly obrázky od dětí z celého světa. A tak jsme se i my pustily do tvoření a kreslily štěstí. Každý své štěstí vidí jinde a tak vznikaly obrázky ryb, košíků plných hub, ptáčků, duhy, ještěrek, přírody a mnoho dalších. A úplně nejlepší na téhle galerii bylo právě to, že je pro děti. Takže se tu může všechno: běhat, skákat, křičet, blbnout, lézt po síti, ležet, sedět, kreslit a plně nasávat tu atmosféru, aby se z každého dítěte mohl stát umělec.

Když už jsme se dostatečně nabažily umění, tak jsme se vydaly za další kulturou a to sice kavárenskou a cukrárenskou. Příjemně jsme si poseděly nad kakaem, čajem, zmrzlinkou a jinými sladkůstkami v cukrárně poblíž Strossmayerova náměstí. Bylo to příjemně strávené sobotní dopoledne. :-)

Judit

Výprava za kulturou pro holky

20.10. Galerie umění pro děti

9:30, ex-hodiny

14:00, ex-hodiny

Půjdeme se podívat do Galerie umění pro děti

80 Kč, max. 60 Kč kapesné, opencard/dva lístky na MHD, svačinky, pití na celý den, šátek, papír a tužku. Půjdeme v oddílových tričkách.
Těší se na Vás Judit, Bája, Fáfa a Elí

Zúčastní se: Bája, Karla, Judit, Elí, Štěpánka, Kotě+Viki H., Adélka, Bája Suchánková, Kacka E, majda, Vendy a Kája, Ančičí, Fáfule,

Judit

Bronco Cup - pro kluky

sobota 20.10., Praha Bohnice

07:55 pod ex-hodinama

lístky na MHD nebo dětskou opencard, dvě větší svačinky (oběd raději ne, končí se docela brzo a tam stejně budou mít kluci přestávky mezi zápasy max půl hodiny a po obědě by se jim špatně hrálo ), dostatek pití, oddílové (nebo černé) tričko a pod ně tričko s dlouhým rukávem (aby oddílová trička mohla sloužit jako dresy) a pro jistotu tužku, papír a šátek.
Sportu zdar!

Zúčastní se: Josef Uher, Špenát, Kuba E, Fanda Saidl, Adam H, Kryštof Matys, A, Adam Šindelář, Arsim Šubrt, Filip Hašpl, Jonáš Di Maio, Marek Živný,

Dvě nové vůdkyně

Velká rada Silmarilu gratuluje Báje a Judit, našim dvěma novopečeným vůdkyním! Dobrá práce...
(Co to znamená? Podívejte se zde!)