Termínovka

Market nám obvolala, sehnala, zařídila a dala nám do hromady termínovku na další půlrok, tedy až do tábora.
Děkujeme .-)

Klučičí výprava po konci světa

13.-15. 1. 2012 srub u obce Slatiňany

16:40 pod ex-hodinama (možno přijít na sraz holek, počkáme, až odejdou)

Vše jako na dvoudenní výpravu (viz web), nezapomeňte na spacák, karimatku, přezůvky, EŠUS & LŽÍCI, dobré oblečení, kartáček na zuby, DOBROU BATERKU + baterie, NĚKOLIK SVÍČEK, DOST JÍDLA!, jakožto i cokoli, co by se mohlo hodit k přežití v drsném postapokalyptickém světě chrudimských pustin.
Peníze: 300,-
Veledůležité poznámky: Vařit si budeme každý sám, resp. můžete si dohodnout menší skupinky. Jídlo si tedy vezměte na celou dobu vlastní. Na místě bude k dispozici omezená kuchyně (plynový sporák + kamna na dřevo), tak s tím počítejte. Cesta od vlaku k bydlení je asi 5km, tak abyste to ušli (pozor na těžký batoh a dobré boty)!
Jedeme v oddílovém tričku!

Zúčastní se: Jára, Vláďa a Pepa Uher, Adam H, ACHIL, Božíček, Filip H., Honza, vláďa pleva,

Nezúčastní se: Pepča, Marek,

Holčičí zimní výprava

13.-15. 01. 2011.skautská základna v Bělé pod Bezdězem

16:30 pod exhodinama

spacák, karimatku, páteční večeři, KPZ, šátek, uzlovačku, papír, tužku (příp. nůžky, lepidlo, pastelky), teplé oblečení, malý batůžek (stačí do dvojice), přezuvky, hygienické potřeby... Zkrátka vše jako na dvoudenní výpravu.
peníze: 330 Kč
V případě že bude sníh ještě (dobrovolně ) "lžíci" na ježdění.
Nepotřebujeme ešusy, hrnečky, lžíce.
Jedeme v oddílovém tričku.

Zúčastní se: Market, Krisťu, Adélka, Juli H, Karla, Kačka E., Bára V., Eliška, Madlenka, Bája, jitka, jitka Plevová,

Nezúčastní se: Jára :-D, Kačka Ml,

45. středisko Silmaril ctí státní smutek

Všichni Vlci a všechny Vlčice se v těchto dnech loučí s panem prezidentem Václavem Havlem.

Někteří z nás se zúčastnili smutečního průvodu, jiní se chystají na páteční obřad a takřka každý z nás zapálil svíčku na některém z pietních míst. Každý zkrátka vzdáváme čest po svém.

Ačkoliv (nebo možná právě proto, že) minulý režim zažil již jen málokdo z nás, byl pro nás pan prezident velkou inspirací, symbolem boje za svobodu a demokracii, a hlavně určitou jistotou, která bude každému zvlášť i nám všem dohromady v dnešní době scházet.

Také on se totiž zasloužil o to, že dnes naše středisko vůbec existuje.
Děkujeme!

Václav Havel

Vánoční dárek

Zatímco někteří lidé v těchto dnech snad ve spěchu shání poslední dárky, kapra a stromeček, aby bylo na Šťedrý den vše tak, jak má, Silmaril už má hotovo a chtěl by vás všechny potěšit dárkem - novým Vlčím webem - už nyní! Snad z něj budete mít alespoň takovou radost, jakou máme my.

Věřte, že cesta k jeho konečné podobě byla dlouhá a náročná.
S myšlenkou nového webu přišel již skoro před rokem Jára. Chvíli zůstalo jen u myšlenky a učení se dovednostem potřebným pro tvorbu webových stránek. Naštěstí Jára vytrval a začal tvořit první návrhy. Posledním z nich je ten, na který se díváte. I ten zůstal pár měsíců v podstatě nezměněn, protože na pořadu byly důležitější věci, například tábor.
Potom byl projekt znovu oživen, když jsem se do něj připletl já.
Postupem času se k projektu přidávali další a další, což bylo skvělé, protože rychle rostoucí web vznikající díky Járově a mojí vzájemné inspiraci potřeboval do použitelné současné formy notně učesat. V tomto ohledu nad ním (a námi) drželi ochrannou ruku Zilvar a Peťa, kteří odvedli obrovský kus práce při vypilovávání obsahové i vzhledové stránky. A pak tu pochopitelně byli i všichni ostatní, kteří měli zájem pomoci a neváhali pomoci připomínkou či nápadem. Tímto bych chtěl všem jmenovaným poděkovat!

Proč nový web? Ten starý nebyl vůbec špatný a věřte, že se nám s ním po těch letech těžko loučí, ale chtěli jsme stránky, které by byly zejména více uživatelsky přátelštější - jak pro návštěvníky tak pro správce.
Hlavním cílem pro nás byla větší přehlednost a tedy i usnadnění komunikace. Zda se nám tohoto cíle podařilo dosáhnout, ukáže až čas, ale my všichni, kdo jsme se podíleli na vzniku těchto stránek, pevně věříme, že ano. Určitě nám neváhejte poskytnout jakoukoli zpětnou vazbu, od toho je zde například oproti starému webu kniha návštěv, do níž nám můžete napsat nějakou tu připomínku či dotaz, nejlépe pak pochvalu.

V neposlední řadě si pak všiměte, že web je i na nové adrese, totiž na hostingu skauting.cz, abychom byli víc vidět (ovšem nelekejte se, ze staré adresy budete přesměrování sem) - takže si můžete ve svém prohlížeči změnit domovskou stránku ze silmaril.jikos.cz na silmaril.skauting.cz!
Tak šťastné a veselé a ať je nám nový web všem přínosem!

Šťastné a veselé