Co poslouchají naši skauti

Nabízím krátký report z proběhnuvší písničkové schůzky, na které jsme si vzájemně představovali hudební kousky, které máme rádi, které se nás dotýkají či které prostě z jakéhokoli jiného důvodu stojí za to nabídnout k poslechu ostatním. Moje paměť není stoprocentní, takže omlouvám, pokud jsem něco opomenul.
..:The Kids Aren't Alright (The Offspring) (Božíček)

..:Mý slzy neuvidíš (Škwor) (Božíček)

..:Now we are free (Hans Zimmer, Lisa Gerrard) (Saša)

..:Amerika (Rammstein) (Filip)

..:30 vteřin nad Tokiem (Taxmeni) (Pepa)

..:Tradice (Dan Landa) (Filip)

..:Bla Bla Bla (Gigi D Agostino) (Marek)

..:Bismarck (Taxmeni) (Pepa)

..:Na Sever (Kabát) (Honza)

..:Give me everything (Pitbull, Afrojack) (Arsim)

..:Starej bar (Kabát) (Honza)

..:Ooou (Rybičky 48) (Saša)

..:Nosorožec (Karel Plíhal) (Hans)

..:Pangea (CJ van Brakel) (Adam)


Ještě pár postřehů z povídání o tom, proč jsme si vybrali právě tyhle písničky a ne nějaké jiné (ty které si pamatuju...):
- Tohle (Amerika - Rammstein) je první písnička, ke které jsem kdy viděl videoklip.
- Já moc nemám rád písničky, kde se zpívá (Gigi D Agostino - Bla Bla Bla).
- Mám radši anglický písničky, protože u těch českých (bohužel) rozumím textu.

Adam


Výprava s Holuby

Kdy a Kam:

4. 2. 2012 - okolí Kladna

Sraz:

9:15 pod ex-hodinama na Strossmayerově náměstí

Návrat:

18:10 tamtéž

S sebou:

Vzorný skautský kroj (na sebe), teplé oblečení, 100 peněz, jídlo, pití (čaj do termosky) a vše (ale opravdu vše!!!) jako na jednodenní výpravu.
Pozvánka ke stažení
Těší se Adam a Market (a další)

Kdo jede?

Zúčastní se: Market, Adam, Krisťu, Mladej, Honza, Pepča, Elí, Saša, Arsim, Filip, Honzík, Fáfule, Jára, Marek, Adélka,

Nezúčastní se: Kryštof, Božíček, Juli H., Špenát, Pepa, Jitka, Vláďa, Achil, Kočka, Áda, Kája, Majda,


Adam


Písničková schůzka

Nezapomeňte, že na příští schůzku máme domácí úkol: všichni si máme přinést 2 (maximálně 3, ale kraťoučké!) písničky. Písničky, které jsou pro nás nějak důležité, které se nám líbí, které se nás dotýkají, které představíme ostatním a řekneme jim, proč jsme vybrali zrovna tyhle kousky. Je to proto, abychom se ještě lépe poznali, zjistili skrze hudbu, jaký kdo jsme a co na nás platí. Máme na to týden, takže bychom o tom měli alespoň chvíli přemýšlet a nepřinést prostě to, co teď nejvíc frčí v rádiu. Otázky (případně odkazy na youtube nebo jména písniček+interpretů, které nám chcete představit, ale nemáte je doma) posílejte na náš e-mail silmaril.info@seznam.cz a nebojte se požádat o spolupráci rodiče, o úkolu vědí. (Pokud se na tenhle domácí úkol vykašleme nebo na něj zapomeneme, bude celá příští schůzka věnována přednášce o historii skautingu!!! :-) )

Adam


O šátku a uzlovačce


Abyste nám věřili, že tatínek Šíma nám nebyl lhostejný, a že jsme se s holkama snažily co nejvíce do tajů vyprávění pohádek proniknout spolu s ním, předkládáme zde Majdinu vítěznou pohádku "O šátku a uzlovačce". Těžký kalibr v podobě pohádek "O hasicím přístroji" či "O polštáři a peřině" si necháváme v záloze raději až na příště :-)
Majdina pohádka je v původním znění, nijak nezměněná, jen přepsaná do počítače. Věříme, že si hezky počtete a doufáme, že si jednou společně promítneme i pohádku přečtenou samotnou autorku - nahrávku máme :-)


Byl jednou jeden šátek a uzlovačka. A šátek říká uzlovačce ahoj kdo jsi? A kdo jsi ty? Odpověděla uzlovačka. Já jsem šátek Karel. Já jsem uzlovačka Karolína. Budeme se spolu kamarádit? Začala hned uzlovačka Karolína. Tak jo odpověděl šátek Karel. Šátek Karel i uzlovačka Karolína žili ve skautským kapsáři holčičky jménem Anička. Anička je hodná a naši Karel a Karolína ji mají moc rádi. Karolínu si Anička bere obden k sobě a cvičí uzli a Karla si brala někdy aby si hráli s ostatními dětmi. Když brácha Aničky zmuchlá šátek, Anička vezme šátek dá ho na chvíli pod knihy složí ho a dá zpátky do kapsáře.V noci Karel a Karolína ožívaj a povídají si o tom, co s nima Anička dělala. Uzlovačka povídá: Karlíku se mnou Anička dělala autíčka. A šátek povídá: Se mnou zase hráli ocásky. Když si to všechno řekli, šli se zkamarádit se zápisníkem a herníkem. Ti jim také měli co vyprávět. Dneska totiž byla schůzka. Zápisník říkal že do něho napsali šifry a hned jim to ukázal. Herník zase povídal, že do něho psali co nejvíc slov ze slova zahradník. Všichni čtyři pak šli k tužce a cestičce světlušek. Tužka říkala že je hodně unavená že prej psala do zápisníku do herníku a dokonce i do cestičky světlušek. Cestička světlušek se chlubila že dostala nový podpis. A se všech šest zkamarádilo.
Majda


Market


Zimní holčičí výprava

S holkama jsme se tentokrát vypravily do Bělé pod Bezdězem. Naším úkolem bylo naučit tatínka Šímu vyprávět pohádky, aby usnadnil mamince práci, která už beztak pere, žehlí, zašívá, vaří, myje nádobí, utírá prach, vysává koberce, vodí Petříka do školky, chodí na nákupy a na rodičovská sdružení, zavařuje ovoce, zalévá květiny, sama si proazává šicí stroj, čistí boty, nosí kabáty do čistírny a z čistírny, píše babičce, platí sdružené inkaso, ani nemá čas zajít ke kadeřníkovi, aby se tatínkovi líbila a tak si myslí, že by si mohl vzít na starost aspoň to vyprávění pohádek (Což je mimochodem věta, kterou zvládneme bez mrknutí oka říct na jeden nádech)
Nejdříve jsme se snažily vžít do tatínkovy role, abychom mu lépe porozuměly, a tak jsme jako on rýsovaly návrhy domů. To se nám podařilo skvěle, některé byly vskutku dech beroucí.
Pozvolna jsme tedy začaly s pohádkami. V sobotu jsme se vydaly na výlet, abychom u granátníků stojících na stráži na Valdštejnsku našly nějakou inspiraci. Kvůli tomu, že se nám na chvíli schovala značka, jsme bohužel neviděly studánky, místo nich jsme však zahlédly zajíce! Naše cesta sice byla delší než 10 kilometrů, ale šlapaly jsme jako divé a stihly jsme i cukrárnu. Se sladkostmi totiž často přicházejí dobré nápady.
Po návratu z výletu jsme pomohly tatínkovi získat polodrahokam, který mu vlil do těla pohádkovou mízu. Pak už to bylo snadné. Tatínek nakonec vymyslel pohádku, za kterou ho maminka opravdu pochválila. Nemluvě o Petříkovi a Petrušce, tatínkově drobotině.
Pohádky jsou totiž opravdu vláha pro dětskou duši.
I my jsme si zkusily, jak se vymýšlí pohádky o obyčejných věcech. Co takhle pohádka o šátku a uzlovačce? Například Majdě se skutečně povedla!


Holky, zimníHolky, zimní


Krisťu