Zimní táboření 2011

Mezi Vánocemi a Silvestrem se uskutečnilo historicky druhé zimní táboření "naší" generace roverů. Do Damnova jsme odjeli ve složení Filda, Mladej, Hans, Jára a já. Hned po příjezdu se potvrdily naše nejčernější obavy - i přes fakt, že byl konec prosince, to tam vypadalo stejně jako v létě. Tedy sychravo, zima, bláto, ale žádný sníh. Postavili jsme si tedy týpko, nadělali dřevo a čekali, čím nás damnovské lesy překvapí. Bohužel toho příliš nebylo. Mám-li být upřímný, sněžit začalo vlastně až předposlední den a ani tak to nebyla žádná sláva. Dokonce i rybníky se začaly nejistě potahovat směšně tenoučkou vrstvou ledu až při našem odjezdu. Takže poslušně hlásím, že během naší služby se až na krátkou epizodu, při které k nám večer do týpka vlezl asi čtyřicetikilový kříženec vlčáka, který se zaběhl z Damnova a my ho museli jít vrátit, nic zvláštního nestalo. A tak jsme se vrátili se smíšenými pocity - jistě, byla to legrace, ale na druhou stranu co je to za zimní táboření, když je na blátě? Na Silvetra jsme vstali hned, jak se rozednilo, nalámali jsme zmrzlou plachtu týpka do auta a stáhli vlajku. Do Prahy jsme pak přivezli zprávy dobré i špatné. Ty dobré jsou, že pan Burian nás opět rád viděl a ochotně nás pustil do stodoly pro tyče a vybavení a že kuchyně pořád stojí, i když se tedy notně hrbí. Ty horší jsou, že zdraví panu Burianovi moc nepřeje a že lesy kolem všech našich minulých i současných tábořišť řídnou, kácí se ve velkém a nepříjemně blízko k loukám.

Zimní pozdravy z Damnova

Vánočice 2011

Vánočice s mimozemšťany byly pro nás zvláštním zážitkem. Pohodu Vánoc totiž svým způsobem ozvláštňovali dva vesmírní badatelé Angie a Jexxie, kterým se Vánoce moc líbily, ale ani za mák jim nerozuměli. Takže jsme jim museli každý zvyk a každou tradici popisovat a vysvětlovat. A i přes veškerou naší snahu na nás často jen nechápavě zírali, nebo se do vánočního shonu v horším případě snažili zapojit a všechno pomotali. No schválně, už jste někdy zkoušeli péct cukroví, když se vám v kuchyni motají dva ufouni, kteří po sobě tak akorát sypou mouku a ujídají vám těsto (ani nemluvě o stejně hladových skautech...)? A tak, aby jejich vánoční nadšení přestalo být víc ke škodě než k užitku, a taky proto, aby mohli Angie a Jexxie zavést tradici Vánoc i na své planetě, jsme jim trpělivě předvedli, jak to bylo s narozením Ježíška (a že to neměl tehdy lehké!), donesli jsme s nimi Betlémské světlo až k našemu stromečku (a vysvětlili jim, co to vlastně je takový stromeček a k čemu se používá...), chytili s nimi nějakého toho vánočního kapra, naučili je zpívat koledy, vysvětlili jim pár vánočních pranostik, pustili po vodě svíčky a zaskotačili si s prskavkami a vůbec jsme jim ukázali spoustu dalšího. Naše trpělivost se nakonec vyplatila, protože večer, když jsme zasedli ke slavnostní vánoční večeři, měli už oba naši návštěvníci ve všem konečně jasno. Dokonce tak jasno, že když jsme dojedli a zazvonil zvoneček, zvládli tihle dva podivní marťani samotný štědrý večer u stromečku se záplavou dárků pod ním stejně dobře jako kdejaký pozemšťan. Možná i líp.

Vánočice 2011

Termínovka

Market nám obvolala, sehnala, zařídila a dala nám do hromady termínovku na další půlrok, tedy až do tábora.
Děkujeme .-)

Klučičí výprava po konci světa

13.-15. 1. 2012 srub u obce Slatiňany

16:40 pod ex-hodinama (možno přijít na sraz holek, počkáme, až odejdou)

Vše jako na dvoudenní výpravu (viz web), nezapomeňte na spacák, karimatku, přezůvky, EŠUS & LŽÍCI, dobré oblečení, kartáček na zuby, DOBROU BATERKU + baterie, NĚKOLIK SVÍČEK, DOST JÍDLA!, jakožto i cokoli, co by se mohlo hodit k přežití v drsném postapokalyptickém světě chrudimských pustin.
Peníze: 300,-
Veledůležité poznámky: Vařit si budeme každý sám, resp. můžete si dohodnout menší skupinky. Jídlo si tedy vezměte na celou dobu vlastní. Na místě bude k dispozici omezená kuchyně (plynový sporák + kamna na dřevo), tak s tím počítejte. Cesta od vlaku k bydlení je asi 5km, tak abyste to ušli (pozor na těžký batoh a dobré boty)!
Jedeme v oddílovém tričku!

Zúčastní se: Jára, Vláďa a Pepa Uher, Adam H, ACHIL, Božíček, Filip H., Honza, vláďa pleva,

Nezúčastní se: Pepča, Marek,

Holčičí zimní výprava

13.-15. 01. 2011.skautská základna v Bělé pod Bezdězem

16:30 pod exhodinama

spacák, karimatku, páteční večeři, KPZ, šátek, uzlovačku, papír, tužku (příp. nůžky, lepidlo, pastelky), teplé oblečení, malý batůžek (stačí do dvojice), přezuvky, hygienické potřeby... Zkrátka vše jako na dvoudenní výpravu.
peníze: 330 Kč
V případě že bude sníh ještě (dobrovolně ) "lžíci" na ježdění.
Nepotřebujeme ešusy, hrnečky, lžíce.
Jedeme v oddílovém tričku.

Zúčastní se: Market, Krisťu, Adélka, Juli H, Karla, Kačka E., Bára V., Eliška, Madlenka, Bája, jitka, jitka Plevová,

Nezúčastní se: Jára :-D, Kačka Ml,