Blíží se Vlčí hory

A my děláme rychlý průzkum, jak na tom jsme s lyžováním. Najděte si, prosím, minutu na vyplnění našeho formuláře, který najdete zde. Pomůžete nám tak s přípravou hor ku spokojenosti všech. Děkujeme

Co poslouchají naši skauti

Nabízím krátký report z proběhnuvší písničkové schůzky, na které jsme si vzájemně představovali hudební kousky, které máme rádi, které se nás dotýkají či které prostě z jakéhokoli jiného důvodu stojí za to nabídnout k poslechu ostatním. Moje paměť není stoprocentní, takže omlouvám, pokud jsem něco opomenul.
..:The Kids Aren't Alright (The Offspring) (Božíček)

..:Mý slzy neuvidíš (Škwor) (Božíček)

..:Now we are free (Hans Zimmer, Lisa Gerrard) (Saša)

..:Amerika (Rammstein) (Filip)

..:30 vteřin nad Tokiem (Taxmeni) (Pepa)

..:Tradice (Dan Landa) (Filip)

..:Bla Bla Bla (Gigi D Agostino) (Marek)

..:Bismarck (Taxmeni) (Pepa)

..:Na Sever (Kabát) (Honza)

..:Give me everything (Pitbull, Afrojack) (Arsim)

..:Starej bar (Kabát) (Honza)

..:Ooou (Rybičky 48) (Saša)

..:Nosorožec (Karel Plíhal) (Hans)

..:Pangea (CJ van Brakel) (Adam)

Ještě pár postřehů z povídání o tom, proč jsme si vybrali právě tyhle písničky a ne nějaké jiné (ty které si pamatuju...):
- Tohle (Amerika - Rammstein) je první písnička, ke které jsem kdy viděl videoklip.
- Já moc nemám rád písničky, kde se zpívá (Gigi D Agostino - Bla Bla Bla).
- Mám radši anglický písničky, protože u těch českých (bohužel) rozumím textu.

Výprava s Holuby

4. 2. 2012 - okolí Kladna

9:15 pod ex-hodinama na Strossmayerově náměstí

Vzorný skautský kroj (na sebe), teplé oblečení, 100 peněz, jídlo, pití (čaj do termosky) a vše (ale opravdu vše!!!) jako na jednodenní výpravu.
Pozvánka ke stažení
Těší se Adam a Market (a další)

Zúčastní se: Market, Adam, Krisťu, Mladej, Honza, Pepča, Elí, Saša, Arsim, Filip, Honzík, Fáfule, Jára, Marek, Adélka,

Nezúčastní se: Kryštof, Božíček, Juli H., Špenát, Pepa, Jitka, Vláďa, Achil, Kočka, Áda, Kája, Majda,

Písničková schůzka

Nezapomeňte, že na příští schůzku máme domácí úkol: všichni si máme přinést 2 (maximálně 3, ale kraťoučké!) písničky. Písničky, které jsou pro nás nějak důležité, které se nám líbí, které se nás dotýkají, které představíme ostatním a řekneme jim, proč jsme vybrali zrovna tyhle kousky. Je to proto, abychom se ještě lépe poznali, zjistili skrze hudbu, jaký kdo jsme a co na nás platí. Máme na to týden, takže bychom o tom měli alespoň chvíli přemýšlet a nepřinést prostě to, co teď nejvíc frčí v rádiu. Otázky (případně odkazy na youtube nebo jména písniček+interpretů, které nám chcete představit, ale nemáte je doma) posílejte na náš e-mail silmaril.info@seznam.cz a nebojte se požádat o spolupráci rodiče, o úkolu vědí. (Pokud se na tenhle domácí úkol vykašleme nebo na něj zapomeneme, bude celá příští schůzka věnována přednášce o historii skautingu!!! :-) )

O šátku a uzlovačce

Abyste nám věřili, že tatínek Šíma nám nebyl lhostejný, a že jsme se s holkama snažily co nejvíce do tajů vyprávění pohádek proniknout spolu s ním, předkládáme zde Majdinu vítěznou pohádku "O šátku a uzlovačce". Těžký kalibr v podobě pohádek "O hasicím přístroji" či "O polštáři a peřině" si necháváme v záloze raději až na příště :-)
Majdina pohádka je v původním znění, nijak nezměněná, jen přepsaná do počítače. Věříme, že si hezky počtete a doufáme, že si jednou společně promítneme i pohádku přečtenou samotnou autorku - nahrávku máme :-)

Byl jednou jeden šátek a uzlovačka. A šátek říká uzlovačce ahoj kdo jsi? A kdo jsi ty? Odpověděla uzlovačka. Já jsem šátek Karel. Já jsem uzlovačka Karolína. Budeme se spolu kamarádit? Začala hned uzlovačka Karolína. Tak jo odpověděl šátek Karel. Šátek Karel i uzlovačka Karolína žili ve skautským kapsáři holčičky jménem Anička. Anička je hodná a naši Karel a Karolína ji mají moc rádi. Karolínu si Anička bere obden k sobě a cvičí uzli a Karla si brala někdy aby si hráli s ostatními dětmi. Když brácha Aničky zmuchlá šátek, Anička vezme šátek dá ho na chvíli pod knihy složí ho a dá zpátky do kapsáře.V noci Karel a Karolína ožívaj a povídají si o tom, co s nima Anička dělala. Uzlovačka povídá: Karlíku se mnou Anička dělala autíčka. A šátek povídá: Se mnou zase hráli ocásky. Když si to všechno řekli, šli se zkamarádit se zápisníkem a herníkem. Ti jim také měli co vyprávět. Dneska totiž byla schůzka. Zápisník říkal že do něho napsali šifry a hned jim to ukázal. Herník zase povídal, že do něho psali co nejvíc slov ze slova zahradník. Všichni čtyři pak šli k tužce a cestičce světlušek. Tužka říkala že je hodně unavená že prej psala do zápisníku do herníku a dokonce i do cestičky světlušek. Cestička světlušek se chlubila že dostala nový podpis. A se všech šest zkamarádilo.
Majda