Ikonky, Vietnam a tak

Onehdá se k nám doneslo, že někteří návštěvníci webu měli potíže najít naší fotogalerii. Pevně věřím, že tenhle problém už je dávno vyřešený, ale pokud ne, chtěl bych jej použít jako oslí můstek pro jinou věc. Od toho (otevření fotogalerie...) jsou ikonky v pravém horním rohu stránky. To říkám tak jako pro ty, kteří nenašli odvahu na ně kliknout nebo si jich třeba nevšimli či je snad třeba považovali za nějakou reklamu. První vede na profil našeho střediska na facebooku (nebojte, to hlavní po informační stránce se odehrává tady, facebook je takové spestření pro fajnšmekry!), ta druhá na již zmíněnou fotogalerii na serveru Rajče. A ta třetí, to tajemné VWG, které přibylo teprve nedávno, to je odkaz na dceřiný web akce zvané Vietnam (pod nímž je opět podepsané uskupení Rarach studios v čele s Járou). Vietnam je celovíkendová bojová hra s mnohaletou tradicí, kterou se s vypětím všech sil snažíme zejména v posledních letech udržet. Skauti asi tuší, protože loni jsme se je tam snažili nalákat, ale nějak to nakonec nevyšlo. Letos to bude určitě lepší, skauti pojeďte! Snažíme se zapojit i jiná střediska a vůbec různé další externisty známější i méně známé. Všechny informace se dozvíte po kliknutí.

Filmová výprava pro skauty

Slivice u Příbrami, 2.- 4. 3.

16:15, ex-hodiny

16:45, ex-hodiny

350 Kč, páteční večeři, vše, co na dvoudenní výpravu, bačkůrky,
teplé oblečení, něco proti dešti a elegantní oděv na filmový festival
Nádobí netřeba.
Jedeme v kroji!
(výprava není pro vlčata a světlušky, ty jedou jinam...)
Těší se ZarachTV & Filmaril

Zúčastní se: Jára, Bája, Adam, Market, ARSIM, Filip, Elí , Hans, Adélka, Honza Černý, Marek Živný, Božíček, Božíček, Božíček,

Nezúčastní se: Josef Uher,

Soutěž

Aby nám nebylo líto, že nebyly schůzky, zájemci si můžou zkusit přijít na nějaký ten bodík nebo dokonce vlaječku zodpovězením následující otázky:
-.-/-/./.-./-.--//..-/--.././.-..//..././/.--./---/..-/--../../...-/.-//.--./.-./---//.../.--./---/.---/./-./..//
-../...-/---/..-//.-./..-/--../-././/.../../.-../-./-.--/----//.--./.-./---/...-/.-/--../..-///?
Odpovědi pište do knihy návštěv!

Prázdniny

Hola, jelikož většina z vás, jakožto i někteří z nás, má tenhle týden prázdniny, schůzky nebudou. Těšíme se na vás příští týden!

Výprava s Holuby 4.2.2012

45. středisko Junáka SILMARIL vyhlašuje náborovou akci! Hledáme kluky a holky, co to umí s uzlovačkou, plynně se domluví v morseovce, ovládají zdravovědu líp než jejich doktorka, podle mapy dokážou dojít třeba až na konec světa, historii skautingu maj zmáknutou tak, že by ji mohli vyučovat a žádná šifra pro ně není dost těžká. Hledáme kluky a holky, co nezkazí žádnou legraci a utvoří skvělou partu. Hledáme kluky a holky, co nám pomůžou obhájit vítězství ve Svojsíkově závodu! Najdeme je mezi vámi?
Jak jistě víte, naše fenomenální družinka Holubů loni s velikým náskokem před ostatními slavně vyhrála Svojsíkův závod. Po rozpačitém úvodu se nakonec kluci dokázali vyhecovat a ukázali, že my jsme ti nejlepší. Jenže letos už se Holubi závodu zúčastnit nemůžou. Šestník Jára byl přidělen k družince úplných nováčků, aby je všechno naučil. Peťa letos nemůže, protože musí na oslavu osmdesátých narozenin svojí babičky. No a Adam s Hansem o rok zestárli a nemůžou už nastoupit ve věkové kategorii skautů.
Proto potřebujeme dát dohromady úplně novou družinku. Tým těch nejlepších, kteří navážou na loňský Holubí úlet (teda úspěch!) a znovu přivezou domů diplom za první místo. Pokud si myslíte, že na to máte, dokažte to!

Tento text, samozřejmě velmi složitě zašifrovaný, se k nám, snad náhodou, dostal ve vlaku cestou na výpravu. Řekli jsme si, že taková příležitost se rozhodně nenaskytne každý den a tedy bychom jí měli náležitě využít. Koneckonců, pod nulou bylo necelých 15° a to pro nás, ostřílené rovery, rangers, skauty, skautky a jedno vlče není žádná zima!

Hned poté, co jsme vystoupili z vlaku, dostali ti nejšikovnější z nás, tedy skauti a skautky, každý svou mapu a měli nás vést po vyznačené trase. To zvládli senzačně, okolí Kamenných Žehrovic je totiž velmi pěkné a my jsme si moc rádi prošli ta nejzajímavější místa, zejména křižovatky, dvakrát :-).

Protože na výpravách zřídkakdy máme čas na nudu, vůbec nás nepřekvapilo, že už po pár minutách Krisťu tahala z batohu kartičky a my pantomimicky museli hledat své protějšky (z těch nejzajímavějších příkladů - odřenina hledala náplast, v druhém kole se například museli správně vytřídit lógr, šlupky od brambor a ohryzek). Cestou jsme také potkávali pořád nějaké zamrzlé louže, takže na podřadnosti typu "mně je zima" nebo "já mám hlad" nezbývalo prostoru.

Před obědem jsme se ještě proběhli s novinami na těle (to bylo tak vtipné, že jsme to raději vůbec nevyfotili) a hned po jídle jsme náhodou narazli hned na dvě osoby, které potřebovaly naši pomoc. První byl pán co usnul cestou z hospody, byl silně podchlazený a měl omrzliny, druhý chudák uklouzl na zamrzlé louži a měl zlomenou ruku a otřes mozku. Po trochu rozpačitém začátku by zřejmě oba naši pacienti přežili a my tedy mohli vyrazit opět na cestu za vysněným místem v družině Holubů.

K našemu nesmírnému štěstí jsme cestou potkali občerstvovací zařízení, kde jsme hodinku poseděli a dali si čaj, abychom se další hodinku vydrželi klouzat na obřím zamrzlém rybníce. Jak jste jistě viděli na fotografiích, byla to taková otrava, že jsme se museli skutečně hodně přemáhat :-). Pak už nás trochu tlačil čas, takže jsme uzly sfoukli rychle (bez Majdy a osatních světlušek to stejně nemělo cenu...) a vysílání zprávy v morseovce bylo taktéž dílem okamžiku. Závěrem jsme se pobavili zombiáckou vybikou a jeli domů.

Bylo nás sice jen 15, ale shodli jsme se, že na kvalitě to výpravě neubralo, a bylo to, i přes třeskutý mráz, moc fajn. Pro zajímavost, v soutěži "O největší cibuli" bylo vítězné číslo 14 vrstev :-).